Spis Treści:

__________

Domowa kiełbasa to zdecydowany rarytas, który można samodzielnie wykonać w domu – nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na własnoręczne przygotowanie domowych wędlin różnego rodzaju, w tym tradycyjnej cienkiej kiełbasy. Choć samo przygotowanie nie jest bardzo trudne i szybko można dojść do wprawy, to jednak warto eksperymentować z przyprawami – w ten sposób powstają unikalne smaki, które idealnie wpisują się w nasze upodobania smakowe. Oczywiście znaczenie ma też samo mięso, które powinno być dobrej jakości. Jakie zastosować przyprawy do wędlin do domowej kiełbasy?

Tradycyjne wyroby – jakie stosować przyprawy?

Przyprawy do wędlin powinny być przede wszystkim jak najbardziej naturalne, ale nie można również zapomnieć o tych podstawowych, jaką jest między innymi sól peklująca. Należy dodawać ją do domowych wędlin, ponieważ to dzięki niej mięso jest znacznie lepiej zakonserwowane, ma bardziej wyrazisty smak oraz różowy kolor. Ma ona również działanie bakteriostatyczne i niweluje możliwość zarażenia się jadem kiełbasianym.

Innym niezwykle istotnym składnikiem domowej kiełbasy jest pieprz biały lub czarny, a także czosnek. Te składniki warto dodawać do każdej kiełbasy, ale oczywiście można modyfikować ich ilość zależnie od osobistych preferencji. Czosnek można stosować świeży, który należy przecisnąć przez praskę lub posiekać, a także granulowany. Zarówno pieprz, jak i czosnek nie tylko nadają odpowiedni smak wyrobom, ale również przedłużają jej trwałość. Ponadto mają one właściwości zdrowotne i bakteriobójcze, więc nie powinno się z nich rezygnować.

Jakie jeszcze stosować przyprawy do wędlin?

Producent przypraw do wędlin oferuje bardzo duże możliwości pod tym względem. Przede wszystkim warto stosować różnego rodzaju ulubione przyprawy, których smak szczególnie cenimy. Może być to między innymi majeranek, kminek, owoce jałowca, gałka muszkatołowa, bazylia, słodka papryka, kolendra, imbir, liście laurowe czy goździki. Oczywiście ich ilość należy odpowiednio wyważyć, aby ostatecznie osiągną idealny dla swojego podniebienia aromat. Stosowanie ziołowych, naturalnych przypraw ma także wiele innych zalet – wędliny są lepiej zakonserwowane, a także  poprawiają się ich wartości odżywcze. Ponadto pozytywnie wpływają na nasz układ trawienny. Sklep z przyprawami do wędlin oferuje również różnego rodzaju mieszanki różnych ziół i dodatków – dzięki nim smak wędlin będzie jeszcze lepszy – warto znaleźć mieszankę, która szczególnie przypadnie nam do gustu.

__________

Może Cię również zainteresować:

error: Content is protected !!