Osłonka białkowa na kiełbasę – kiedy możemy ją wykorzystać? Z tym pytaniem boryka się wiele osób, które lubią swojskie wyroby. Nic dziwnego – od tego przecież zależy między innymi smak danej wędliny. Dlatego też wychodząc naprzeciw waszym potrzebom, postanowiliśmy wspólnie z wami sprawdzić, dlaczego osłonka białkowa to dobry wybór, jeżeli chodzi o wędliny.

Kiedy warto stosować osłonkę białkową do kiełbas?

Osłonki białkowe na kiełbasy to rozwiązanie w sam raz dla osób, dla których jelita naturalne są poza zasięgiem. Wbrew powszechnej opinii są one pozyskiwane z całkowicie naturalnych źródeł, czyli z białka zwierzęcego. Do ich zalet możemy zaliczyć między innymi:

  • z powodzeniem nadaje się do kiełbas zarówno pieczonych, jak i też parzonych, a nawet wędzonych na ciepło.
  • można je z powodzeniem stosować do różnego rodzaju kiełbas, takich jak między innymi żywiecka, czy też kiełbasy długo dojrzewające.
  • posiadają one odpowiednie atesty, dzięki czemu mamy pewność, że po pierwsze są one bezpieczne, po drugie spełnią swoją funkcję.

Pamiętajmy jednak, że zanim damy je do nadziewarki do kiełbas, musimy je przez odpowiedni czas pomoczyć w roztworze 10-procentowym wody z solą.

Gdzie możemy dostać osłonki białkowe do kiełbas?

Jeżeli chodzi o akcesoria do produkcji kiełbas, takie jak właśnie osłonki białkowe, to przede wszystkim powinniśmy ich szukać w wyspecjalizowanych sklepach masarskich, gdzie po pierwsze będziemy mieli spory wybór potrzebnych nam produktów, po drugie mamy gwarancję ich wysokiej jakości. Ponadto dobry sklep masarski cechuje się odpowiednio wykwalifikowaną kadrą, która doradzi nam, co może się przydać w trakcie produkcji naszych swojskich wyrobów. Z tego względu nie warto kupować tanich osłonek białkowych, w wątpliwej jakości sklepach, ponieważ w przeciwnym wypadku nie tylko ryzykujemy tym, że nasz wyrób będzie daleki od naszych oczekiwań, ale w skrajnych przypadkach może on stanowić zagrożenie dla zdrowia naszego oraz naszych bliskich, a przecież nie o to chodzi, robiąc swojskie wyroby.

Podsumowanie

Osłonki białkowe mogą być świetną alternatywą dla naturalnych jelit stosowanych przy wyrabianiu tradycyjnych kiełbas. Są one tak samo zdrowe, jak i też smaczne, a pod wieloma względami wygodniejsze w użytkowaniu niż jelita. Dlatego też, jeżeli robimy domowe kiełbasy, warto rozważyć wykorzystanie osłonek białkowych, które mówiąc wprost, są po prostu dobrym produktem. Ponadto stosując osłonki białkowe, sprawiamy, że nasze produkty mogą łatwiej uzyskać pożądany przez nas smak.

error: Content is protected !!