Co to jest osłonka barierowa termokurczliwa?

Jest to osłonka, która wykonana została z polietylenu i poliamidu. Jest to grupa tworzyw, które wykorzystywane są w codziennym życiu przez każdego z nas, w przemyśle i nie tylko. Osłonka barierowo termokurczliwa posiada 5 warstw, z czego każda z nich odpowiedzialna jest za całkiem co innego. Ich cechy użytkowania to m.in. redukcja przenikania aromatów, gazów oraz pary wodnej. Tym sposobem ich działania umożliwiają ochronę aromatu wyrobów przed wszelkimi niepożądanymi działaniami oraz zabezpieczenie koloru oraz przetrwalnika smakowego przygotowanych wyrobów. Jest wysoko jakościowym produktem. Stworzona jest również do wyrobów niewędzonych np.: mielonki, kiełbasy, szynki, parówki itp. Osłonka barierowa jest odporna również na działania wysokiej temperatury oraz na niebezpieczną pleśń, która może prowadzić do zatruć i wielu innych poważnych powikłań zdrowotnych. Działanie osłonki barierowo termokurczliwej można porównać do działania metalowej puszki bądź konserwy, ponieważ nie przepuszcza ona wody, tłuszczu czy dymu wędzarniczego. Tym samym chroni i przedłuża żywotność danego wyrobu. Nasza firma TOMEX, mająca swą siedzibę w Bielsku-Białej, prowadzi internetowy sklep masarski, który oferuje naszym klientom akcesoria masarskie, będące niezbędne do rozpoczęcia ciekawej przygody z produkowaniem własnych wyrobów wędliniarskich. W naszym sklepie internetowym można znaleźć między innymi osłonki barierowe termokurczliwe. Dzięki tym osłonką, produkcja domowych wędlin będzie przebiegać właściwie i bez problemowo. Znajdziesz ją w asortymencie naszej hurtowni masarskiej.

Kiedy wykorzystać osłonkę barierową termokurczliwą?

Przede wszystkim można wykorzystać osłonkę podczas produkcji wyrobów domowych, garmażeryjnych, kiełbas niewędzonych czy wędlin podrobowych. Nasza osłonka termokurczliwa zapewni Państwu nienaganną jakość wykonanego produktu oraz jego świetną trwałość. Dodatkowym atutem osłonki barierowej jest to, że nie wywołuje ona żadnych ubytków podczas obróbki termicznej. Jej zadaniem jest nadanie wędlinie zarówno odpowiedniego i przyjętego za normę kształtu jak i estetycznego wyglądu. Chroni ona produkt przed działaniem promieni UV oraz przed działaniem mechanicznym. Jest ona łatwa w użytkowaniu i prosta w ściągnięciu, co ułatwia znacznie krojenie wędlin. Osłonka zapewnia dokładne pakowanie wyrobów i zachowanie estetycznego wyglądu produktu, dzięki czemu wygląda on apetycznie. Użytkowanie osłonki przeznaczone jest wyłącznie do wyrobów parzonych bądź surowych. Osłonki termokurczliwe nie służą do wyrobów parzonych.

Polecamy również sprzęt oraz różnego rodzaju akcesoria do wyrobu wędlin, które znajdziecie Państwo w naszym sklepie masarskim. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

error: Content is protected !!