Sklepowe półki uginają się od mięs, wędlin i tym podobnych wyrobów. Zdawać by się mogło, że mamy w czym wybierać, robiąc zakupy. Tymczasem mnóstwo towarów jest naszpikowanych zbędną chemią, która nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Alternatywą jest produkcja domowa, która nie jest wcale tak trudna jak mogłoby się wydawać. Robiąc na przykład własną szynkę, poza cudownym aromatem i niesamowitym smakiem, zyskujemy pewność, że nie ma w niej składników, które mogłyby nam zaszkodzić. Aby rozpocząć proces produkcji, potrzebny nam tylko szynkowar i odrobina chęci.

Do czego służy szynkowar

Jak sama nazwa wskazuje, szynkowar to urządzenie do przygotowania szynki. Jest ono niezwykle łatwe w obsłudze i niedrogie, co powoduje, że każdy może rozpocząć swoją przygodę z domową produkcją szynki. Szynkowar zwykle wykonany jest z metalu lub tworzywa sztucznego. Można go zakupić w sklepach stacjonarnych, jednak wygodniej jest dokonać wyboru w sklepie internetowym, ponieważ zwykle jest tam większy wybór. Jednym ze sklepów prowadzących sprzedaż tego typu urządzeń jest hurtownia masarska – dobrewyroby.pl. Dostępne są rożne modele oraz rozmiary, dzięki czemu każdy może wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie. Szynka z szynkowara, wytworzona w zaciszu władnego domu, smakuje nieporównywalnie lepiej niż jej sklepowe odpowiedniki.

Szynkowar – jak działa?

Szynkowar działa na bardzo prostej zasadzie. Wkładamy do niego uprzednio zamarynowane mięso, następnie dociskamy je do spodu specjalną spiralą. Tak przygotowany szynkowar wkładamy do garnka z wodą, który podgrzewamy natychmiast na kuchence. W ten sposób możemy przygotować nie tylko szynę, ale również rolady, kiełbasę, golonkę, mielonki. Świetną sprawą jest to, że możemy kontrolować cały proces, dostosowując smak wyrobów specjalnie do swego gustu. Jak widać, nie ma w tym nic skomplikowanego, jednak aby jeszcze bardziej ułatwić sobie umieszczanie mięsa w szynkowarze oraz jego wydobywanie z urządzenia, warto zainwestować w woreczki do szynkowara. Dzięki nim możemy także przechowywać w szynkowarze gotowe wędliny. Jeśli umieścimy całość w lodówce, będzie ona bezpieczna niemal jak konserwa w puszce.

Gdzie kupić szynkowar?

Szynkowary można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i interetowych.  W tych pierwszych wybór jest jednak często ograniczony. podczas gdy w tych drugich dostępna jest szeroka gama modeli do wyboru. Jednym z polecanych sklepów jest sklep masarski TOMEX, w którym zakupić można nie tylko szynkowar i woreczki, ale również inne produkty potrzebne w domowej produkcji.

error: Content is protected !!