W czasach, kiedy żywność dostępna w supermarketach przeważnie jest silnie przetworzona, a co za tym idzie — pozbawiona wartości odżywczych, coraz więcej Konsumentów zaczyna zastanawiać się, gdzie szukać zdrowszych rozwiązań. Znalezienie smacznej wędliny, przygotowywanej w naturalnych warunkach bywa nie lada wyzwaniem! W naszym artykule zdradzimy Ci nasze sekrety, dzięki którym akcesoria masarskie, jakie znajdziesz w naszym sklepie na myśl przywodzą domową szynkę, jaką niegdyś przyrządzały nasze babcie. Wytłumaczymy także, w jaki sposób samodzielnie przygotować wędlinę w domu, a także co zrobić, jeśli Twój styl życia nie pozwala Ci na spędzanie zbyt długiego czasu w kuchni. 

Domowe wyroby. Jak przygotować? 

Aby szynka domowa, jaką przygotujesz, wyróżniała się apetycznym smakiem, przede wszystkim starannie dobierz składniki, z jakich będziesz korzystać w trakcie jej przygotowania. Wysokiej jakości mięso to absolutna podstawa domowych wyrobów! Polecamy szynkę pozbawioną skóry, ale za to z warstwą tłuszczu, dzięki czemu finalnie wędlina nie będzie zbyt sucha. Oprócz tego: sól peklowana. Jest konieczna do tego, aby zapeklować wyrób, a to z kolei sprawi, że szynka będzie miała ładny, różowy kolor, a jej struktura nie pozostawi sobie niczego do życzenia. Do soli peklowanej śmiało dodaj przyprawy, na przykład czosnek, liść laurowy, ziele angielskie. 

Jeśli chcesz, aby szynka uzyskała aromatyczny smak wędzenia oraz, rzecz jasna, masz dostęp do wędzarni, koniecznie zainwestuj także w zrębki do wędzenia

Szynkowar. Prostota w użytkowaniu 

Powyższe procesy wydają Ci się nieco zbyt skomplikowane? Możesz z powodzeniem zainwestować w szynkowar, a więc specjalną maszynę przeznaczoną do parzenia różnego rodzaju wyrobów domowych. Szynka z szynkowaru różni się od szynki pieczonej przede wszystkim strukturą. Jest bardziej zwarta, a zarazem soczysta. Szynkowar to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zmienić swoją dietę na zdrowszą, lżejszą. 

Sklep masarski TOMEX. Akcesoria masarskie w atrakcyjnej cenie 

Choć wędliny przygotowane samodzielnie niewątpliwie należą do smacznych, co jeśli zabraknie Ci produktów do ich sporządzenia? W takim wypadku śmiało udaj się do naszego sklepu masarskiego. Metody, na jakie stawiamy, to ukłon w stronę tradycyjnej kuchni, znanej z babcinych stołów. 

Zaopatrz siebie i swoją rodzinę w zdrowe wędliny i ciesz się ich niepowtarzalnym smakiem!

error: Content is protected !!